Co banki oferują firmom

Bankowość mobilna oferowana przedsiębiorcom z pozoru niewiele różni się od tej, z której mogą korzystać klienci indywidualni, niemniej jednak jest wyposażona w kilka funkcji, które to właśnie przy prowadzeniu firmy są szczególnie przydatne. Korzystając z bankowości w telefonie komórkowym właściciele firm mogą obecnie opłacać rachunki, wypłacać pieniądze z bankomatu, przesyłać środki na konta kontrahentów w oparciu o ich numer telefonu lub technologię zbliżeniową, a nawet starać się o kredyt bankowy, co znacznie przyśpiesza całą procedurę kredytową i pozwala szybko i bez problemów poprawić sytuację finansową firmy. Ciekawym rozwiązaniem jest również aplikacja, zmieniająca nasz telefon w terminal płatniczy, dzięki czemu możemy od klientów przyjmować płatności nie tylko gotówką, ale również kartą, bez konieczności ponoszenia wysokich kosztów dzierżawy terminala, a co najważniejsze – nawet poza siedzibą naszej firmy. Warto zaznaczyć, że bankowość mobilna dla firm jest nie tylko bardzo korzystną, ale również bezpieczną usługą, która pozwala poprawić jakość naszych kontaktów z klientami i kontrahentami.

Przyszłość handlu

Przyszłość handlu detalicznego kształtuje się lepiej niż w ubiegłym roku, lecz nadal nie są to prognozy korzystne dla przedsiębiorców. Rezultatem obecnej sytuacji, która nawiasem mówiąc, nieprędko zyska szansę by ulec zmianie, jest zmniejszenie się ilości zamówień w hurtowniach. Zamówienia są niepotrzebne w obliczu zalegających w dalszym ciągu towarów. Poziom zapasów jakim dysponują przedsiębiorcy określany jest przez nich, jako zbyt duży. Dalszymi skutkami obecnego stanu koniunktury w handlu detalicznym będą prawdopodobnie redukcje w zatrudnieniu. Zmniejszenie ilości osób zatrudnionych w handlu detalicznym porównywalne będzie ze zjawiskiem tej samej rangi, którego świadkami byliśmy we wrześniu. Fala zwolnień przewidywana jest na okres najbliższych trzech miesięcy.

Nadzieja jednak nadal pozostaje, poprzez utrzymany stale zwiększający się poziom sprzedaży usług w sektorze transportu. Zwiększeniu uległ także poziom nakładów inwestycyjnych przedsiębiorstw, co pozwala nam wszystkim wierzyć, że stan koniunktury sprzedaży detalicznej już niebawem się polepszy. Porównanie do roku poprzedniego wskazuje na pewną poprawę, a przedsiębiorcy najwyraźniej nie zamierzają poddać się nieprzychylnym prognozom.

Zyski ze sprzedaży detalicznej

Sprzedaż detaliczna jako handel realizowany w najróżniejszego rodzaju sklepach detalicznych, zazwyczaj finalizowany za pomogą gotówki, jest istotnym wskaźnikiem wzrostu gospodarczego. Zyski ze sprzedaży detalicznej stanowią tzw. utargi, które sprzedawcy podejmują za wydane klientom towary bądź też usługi w placówkach, gdzie stosuje się handel detaliczny. Dodatkowo, sprzedaż detaliczna dotyczy także sprzedawanych posiłków w zakładach gastronomicznych. Posiłki te są z reguły nieprzetworzone.
Ten rodzaj handlu jest niezwykle popularny i codziennie mamy z nim aktywny kontakt, wykonując rutynowe czynności. Dlatego też sprzedaż detaliczna jest niezwykle istotna z punktu widzenia ekonomii, kiedy zachodzi potrzeba obliczenia poziomu koniunktury oraz przedstawienie ewentualnej prognozy zysków na kolejne lata.

Mimo że obecnie diagnozy dotyczące przyszłości handlu detalicznego nie należą do optymistycznych, obserwuje się pewną poprawę sytuacji w porównaniu do minionych lat. Stan handlu detalicznego w październiku był znacznie wyższy niż miało miejsce w roku 2012 czy też chociażby w sierpniu 2013 roku. Różnica odczuwalna jest przez także i same przedsiębiorstwa, gdyż poprawa stanu rozwoju gospodarczego zaobserwowana została przez 16% przedsiębiorstw. Możliwe, że dane te nie uległy większej zmianie od miesiąca, kiedy ilość optymistycznie nastawionych do zysków z handlu detalicznego przedsiębiorstw wynosiła o jeden procent mniej. Stały pozostał za to procent przedsiębiorstw zajmujących się handlem detalicznym, które odczuły niestety pogorszenie się stanu sprzedaży. Tym samym, spadek utargu w handlu detalicznym sygnalizuje w dalszym ciągu 19% przedsiębiorstw. Tymczasem, pozostały procent obejmuje przedsiębiorstwa, które stwierdziły, iż ich sytuacja w handlu detalicznym nie uległa zmianom.

Kredyty

Każdy Polak powinien zastanowić się, co tak naprawdę jest dla niego najważniejsze. Wydaje się, iż jeśli najważniejszą wartością dla człowieka jest rodzina, to z pewnością będzie się starał zapewnić jej jak najgodniejsze warunki. Co jednak zrobić, jeśli względy finansowe nie pozwalają, by dawać bliskim to, co najlepsze? Na takie problemy także znajduje się rozwiązanie. Najlepiej udać się do instytucji bankowej w celu wynegocjowania korzystnego kredytu np. kredyty mieszkaniowe lub kredyty hipoteczne. Jest to szczególnie przydatne, gdy w rodzinie ma pojawić się dziecko, ponieważ wiele par decyduje się w takim przypadku na większe mieszkanie, a nie zawsze udaje się w krótkim czasie zgromadzić tak dużych środków finansowych. Kredyt hipoteczny w takim przypadku nie tylko pozwoli na zdecydowanie się na mieszkanie, jakie tylko będzie podobało się młodym rodzicom. Najważniejsze jest bowiem przecież, aby rozwijający się maluch miał miejsce do zabaw, a nie był narażony na uderzenie się w przypadku nauki chodzenia czy raczkowania. Należy pamiętać, że rodzina jest największą wartością w życiu prywatnym i społecznym, więc kredyt mieszkaniowy nie powinien być żadną przeszkodą.

Odszkodowania

W ciągu ostatniego roku, wiele klęsk żywiołowych pustoszyło Polskę. Obojętnie, czy zwraca się uwagę na powodzie czy też na wichury, każda z nich powoduje wiele ludzkich tragedii. Sytuacja rysuje się szczególnie dramatycznie, gdy ma się do czynienia z całymi rodzinami- czasami potrzebny jest kredyt mieszkaniowy lub kredyt hipoteczny na remont. Małe dzieci są znacznie bardziej wymagające, niż ludzie dorośli, dlatego należy zapewnić im odpowiednie warunki. Przeziębienie wywołane przemoknięciem u dorosłego nie jest groźne, a dla malucha może stanowić śmiertelne zagrożenie. Powinno się zatem zastanowić, jak klęski żywiołowe wpływają na byt najbardziej bezbronnych istot. Wiele z nich boryka się później z ciężkimi chorobami płuc spowodowanymi wilgocią. Zdarza się także, że dochodzi do wypadków, w których zdrowie czy prawidłowe funkcjonowanie maluchów jest poważnie zagrożone. Często wymagana jest kosztowna operacja. W takich przypadkach, najlepiej jest zastanowić się nad korzystnym kredytem (kredyty inwestycyjne, kredyty na dowolny cel, kredyty hipoteczne, chwilówki, pożyczki w pięć minut, kredyty mieszkaniowe, kredyty dla rodzin), ponieważ państwowe odszkodowania z pewnością nie pokryją wszystkich strat.


Szukaj
Kategorie
    Wszyscy doskonale wiemy, że prowadząc własną firmę konieczne jest, aby pozyskiwać nowych klientów i dbać o tych już korzystających z naszych usług. Z tego powodu warto korzystać z nowoczesnych rozwiązań, dzięki czemu możemy bardziej kompleksowo podchodzić do potrzeb klientów. Jedną z takich propozycji jest na przykład bankowość mobilna dla firm, oferowana przez coraz większą liczbę polskich banków. Bankowość mobilna to usługa, która pozwala nam na dostęp do naszego rachunku bankowego i możliwość zarządzania naszymi finansami za pośrednictwem różnego rodzaju urządzeń, jak na przykład telefonu komórkowego, o dowolnej porze i w dowolnym miejscu. Wbrew pozorom bankowość mobilna na polskim rynku istnieje już od długiego czasu, gdyż jej pierwotną wersją są uproszczone serwisy internetowe banków, pozbawione skomplikowanych formuł i działające poprawnie w przeglądarkach instalowanych w telefonach komórkowych. Warto zauważyć jednak, że oferowane przez nie możliwości były i są dość ograniczone i pozwalały przede wszystkim na szybkie sprawdzenie stanu naszego konta lub ewentualnie wysłanie przelewu bankowego. Dla większości przedsiębiorców takie rozwiązanie nie było satysfakcjonujące i nie odpowiadało ich potrzebom, dlatego też banki postanowiły pójść o krok dalej i stworzyć specjalne aplikacje, które zamieniają telefon w kompleksowe centrum zarządzania naszymi finansami. Dbając o kontakt z klientem zdarza się, że często jesteśmy w podróży i dostęp do bankowości internetowej jest utrudniony. Dzięki bankowości mobilnej nawet jadąc pociągiem czy samochodem możemy dokonać wszystkich niezbędnych transakcji, oszczędzając w ten sposób nasz czas i pieniądze, zwłaszcza, że bankowość mobilna często jest tańsza w korzystaniu aniżeli bankowość internetowa, a tym bardziej bankowość tradycyjna.
biznes i świat niespodziewane zakupy nowy samochod wlasne mieszkanie budowa na faktury atrakcyjny kredyt mieszkaniowy l 2 tematyka finansjera atrakcyjny kredyt hipoteczny wlasne em syty rynek inwestycja w fundusze ubezpieczenia obowiazkowe l 3 tematyka finansjera l 2 globalizujaca sie gospodarka swiata tania ksiegowosc inwestycje i kredyty pieniadze na wlasna firme skladka emerytalna l 4 tematyka finansjera l 3 wplyw dzialan bankow narodowych na rynek gospodarczy pozyczka swiadomosc ekonomiczna jak sie ksztaltuja postawy konsumenckie chile po kryzysie l 5 tematyka finansjera l 4 uslugi w branzy it umowa miedzy firmami zanim nadejdzie pomoc problemy ze sprzetem internet l 6 tematyka finansjera l 5 transport danych najgrozniejsze wirusy outsourcing it pomoc on line kredyt studencki l 7 tematyka finansjera l 6 oblicz swoj kredyt uwaga na kredyty kredyt mieszkaniowy biezace srodki otwarty kredyt l 8 tematyka finansjera l 7 kredyt bankowy etapy realizacji kredytu biuro informacji kredytowej nadplata kredytu gielda papierow wartosciowych notowania l 9 tematyka finansjera l 8 kursy akcji akcje gpw indeksy gieldowe fundusze z ochrona kapitalu fundusze zrownowazone l 10 tematyka finansjera l 9 czy pieniadze w bankach sa bezpieczne wersja pesymistyczna i optymistyczna fundusze unijne kto powinien zainteresowac sie funduszem zrownowazonym czy warto skorzystac z oferty funduszu zrownowazonego l 11 tematyka finansjera l 10 co banki oferuja firmom przyszlosc handlu zyski ze sprzedazy detalicznej kredyty odszkodowania l 12 tematyka finansjera l 11 osoby mlode kredyt w walucie branza deweloperska kredyt deweloper pora na kredyt l 13 tematyka finansjera l 12 konto bankowe opcja darmowej ksiegowej ksiegowosc przez internet rozliczenie firmy zwiekszenie zdolnosci kredytowej l 14 tematyka finansjera l 13 kredyt hipoteczny a rozwod jak wydatki wplywaja na zdolnosc kredytowa zdolnosc kredytowa a wydatki jak splacac na spolke l 15 tematyka finansjera l 14 lokaty firmowe by biznes sie krecil lokaty na poczcie tradycja i solidnosc lokaty i finanse z mysla o przyszlosci lokaty ofert propozycji atrakcyjnosc lokaty pozabankowe wady i zalety l 16 tematyka finansjera l 15 lokaty oprocentowanie roznice i niuanse lokaty online twoj komfort posiadania lokaty terminowe jakie typy i dla kogo lokaty ranking kto je tworzy i po co lokaty porownanie w czym nam pomagaja l 17 tematyka finansjera l 16 lokaty inwestycyjne inwestuj by zyskac lokat bankowe bo kto zyskow nie lubi lokaty dlugo terminowe mnoz korzysci lokaty krotkoterminowe zysk kazdego dnia lokaty dobre i pewne oszczedzanie l 18 tematyka finansjera l 17 lokaty firmowe lokaty na poczcie lokaty i finanse lokaty ofert lokaty pozabankowe l 19 tematyka finansjera l 18 lokaty oprocentowanie lokaty online lokaty terminowe lokaty ranking lokaty porownanie l 20 tematyka finansjera l 19 lokaty inwestycyjne lokat bankowe lokaty dlugo terminowe lokaty krotkoterminowe lokaty tematyka finansjera l 20