Archive for the ‘finansjera’ Category

Czy pieniądze w bankach są bezpieczne

Czy pieniądze w bankach są bezpieczne? To pytanie zadaje sobie wiele osób deponujących swoje oszczędności na kontach w polskich bankach.
Banki działające na terenie polski są instytucjami zaufania publicznego, których celem jest m.in. ochrona środków swoich klientów. Ochronę gwarantuje Komisja Nadzoru Finansowego, która w razie pojawienia się zagrożenia bezpieczeństwa środków zdeponowanych w banku może objąć go postępowaniem naprawczym. W skrajnym przypadku może doprowadzić do przejęcia przez komisję pełnego zarządzania bankiem.
Wkłady zgromadzone w banku podlegają też w dużej części ochronie przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny. W przypadku lokat osób prywatnych do kwoty o równowartości 50 tysięcy euro (w oddziałach banków z siedzibą w innych krajach UE kwota sięga nawet 100 tysięcy euro) fundusz gwarancyjny chroni depozyty do 100% ich wartości.
Niestety, przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny nie są chronione środki zgromadzone przez firmy i przedsiębiorców, prowadzących pełną księgowość. Nie są tez chronione wkłady instytucji państwowych. W tym wypadku, syndyk masy upadłościowej wypłaca odszkodowanie na podstawie listy wierzycieli.

Wersja pesymistyczna i optymistyczna

W wersji pesymistycznej przedsiębiorca będzie musiał obejść się bez refundacji poniesionych kosztów, lecz w gruncie rzeczy planował przecież dokonać inwestycji niezależnie od wszystkiego. W wersji optymistycznej natomiast, czyli takiej w której otrzyma dotację ze środków unijnych, nie tylko będzie on miał zrealizowany projekt, który na pewno podniesie jego możliwości produkcyjne bądź usługowe, lecz dodatkowo otrzyma refundację od 50 do 70 procent poniesionych kosztów. Jest to niewątpliwie bardzo duża bonifikata. Drugim rodzajem przedsiębiorców, są przedsiębiorcy cierpliwi, posiadający dużo czasu. Do tej grupy można na przykład włożyć nowo powstałe bądź małe firmy, w których planowana inwestycja nie jest konieczna do prawidłowego codziennego funkcjonowania, a jedynie ma być okazją do bardziej dynamicznego rozwoju. Taki wnioskodawca po złożeniu wniosku o dofinansowanie spokojnie działa na swoim rynku gospodarczym niemal zapominając o funduszach unijnych. Jeśli po ocenie wniosku okaże się, że zakwalifikował się do dofinansowania, to wówczas będzie on mógł zrealizować projekt ciesząc się ze wszystkich związanych z tym korzyści. Jeśli natomiast nie otrzyma dofinansowania – mówi się trudno, firma może normalnie działać dalej.

Fundusze unijne

Fundusze unijne – dla bogatych albo cierpliwych Wieloletnia praktyka związana z pozyskiwaniem funduszy unijnych oraz późniejszą realizacją projektów dofinansowanych z UE wskazuje, że dotacje wspólnotowe są w zasadzie dla dwóch grup przedsiębiorców: dla tych bogatych oraz tych posiadających dużo czasu. Jest to oczywiście uproszczenie, ale ma ono bardzo głębokie uzasadnienie w doświadczeniu gospodarczym. Wynika to przede wszystkim z długiego czasu oczekiwania nie tylko na ocenę wniosku o dofinansowanie, lecz także późniejszych wniosków o płatność. Przedsiębiorcę bogatego stać na samodzielną realizację niezbędnej inwestycji. Zdaje on sobie sprawę z konieczności przeprowadzenia planów rozwojowych przedsiębiorstwa i jest zdeterminowany, żeby to zrobić. Jego inwestycje zostaną wdrożone niezależnie od otrzymania dofinansowania z RPO, POIG czy innych funduszy UE. Właśnie dlatego może on spokojnie przygotować swój projekt inwestycyjny i złożyć wniosek o dofinansowanie do instytucji wdrażającej działanie. Po tym fakcie nie musi on czekać na otrzymanie oceny wniosku, lecz może przystąpić do realizacji projektu.

Kto powinien zainteresować się funduszem zrównoważonym

Fundusz zrównoważony to typ funduszu inwestycyjnego, który lokuje kapitał w akcje i obligacje. Uczestnictwo w takim funduszu będzie doskonałym sposobem na pomnażanie własnego kapitału dla dwóch grup.
Pierwsza to osoby, które nie mają czasu, wiedzy i ochoty, aby inwestować osobiście. Dla takich osób nie tylko fundusz zrównoważony, ale i każdy inny, który zajmuje się inwestowaniem pieniędzy swoich klientów to dobry wybór. Pieniądze znajdą się w rękach specjalistów, dla których ważne będzie, by inwestowanie przynosiło zyski, gdyż na tym fundusze zarabiają. Można więc mieć pewność, że będą podejmować decyzje korzystne dla klientów, gdyż zysk klienta jest także zyskiem funduszu.
Druga grupa to osoby, dla których właśnie fundusz zrównoważony będzie najlepszym wyborem spośród różnych funduszy. Są to osoby, które chcą osiągać zysk i jednocześnie akceptują ryzyko z nim związane, ale ryzyko na umiarkowanym poziomie. Fundusze zrównoważone inwestują w akcje, które mogą zyskać lub stracić na wartości oraz w obligacje, które umożliwiają inwestowanie bezpieczne. Uczestnictwo z funduszu umożliwia zysk na poziomie na tyle dobrym, że można mówić o zarabianiu dzięki niemu. Wiąże się też z umiarkowanym ryzykiem straty. Zazwyczaj im większy zysk umożliwia inwestowanie, z tym większą trzeba liczyć się możliwością straty. Fundusz zrównoważony to oferta dla osób, które szukają między tymi możliwościami pewnego kompromisu.

Czy warto skorzystać z oferty funduszu zrównoważonego

W przypadku większości sposobów na zainwestowanie posiadanych środków nie można jednoznacznie osądzić, czy warte są zainteresowania, czy też nie. Tak jest także w przypadku funduszu zrównoważonego.
Odpowiedź na pytanie, czy warto angażować swoje środki w fundusz zrównoważony, czy nie będzie to opłacalne, zależy od celów, jakie stawia sobie osoba zainteresowana tym sposobem inwestowania. Warto zainteresować się ofertą tego rodzaju funduszu inwestycyjnego, jeśli ktoś chce, by inwestowanie umożliwiało zysk i nie było zbytnio ryzykowne. Fundusz umożliwia zysk na dosyć dobrym poziomie, ale może też zanotować straty.
Natomiast gdy chce ktoś mieć możliwość większych zysków, powinien zdecydować się na inwestowanie za pośrednictwem funduszy akcji. Jednak w tym przypadku ryzyko straty zainwestowanego kapitału będzie duże. Także dla osób, które chcą inwestować bezpiecznie, fundusz zrównoważony nie będzie dobrym wyborem. Choć minimalizuje on ryzyko, to jednak ono istnieje. Dla takich osób odpowiedniejsze na inwestowanie posiadanych pieniędzy będą fundusze obligacji.


Szukaj
    Wszyscy doskonale wiemy, że prowadząc własną firmę konieczne jest, aby pozyskiwać nowych klientów i dbać o tych już korzystających z naszych usług. Z tego powodu warto korzystać z nowoczesnych rozwiązań, dzięki czemu możemy bardziej kompleksowo podchodzić do potrzeb klientów. Jedną z takich propozycji jest na przykład bankowość mobilna dla firm, oferowana przez coraz większą liczbę polskich banków. Bankowość mobilna to usługa, która pozwala nam na dostęp do naszego rachunku bankowego i możliwość zarządzania naszymi finansami za pośrednictwem różnego rodzaju urządzeń, jak na przykład telefonu komórkowego, o dowolnej porze i w dowolnym miejscu. Wbrew pozorom bankowość mobilna na polskim rynku istnieje już od długiego czasu, gdyż jej pierwotną wersją są uproszczone serwisy internetowe banków, pozbawione skomplikowanych formuł i działające poprawnie w przeglądarkach instalowanych w telefonach komórkowych. Warto zauważyć jednak, że oferowane przez nie możliwości były i są dość ograniczone i pozwalały przede wszystkim na szybkie sprawdzenie stanu naszego konta lub ewentualnie wysłanie przelewu bankowego. Dla większości przedsiębiorców takie rozwiązanie nie było satysfakcjonujące i nie odpowiadało ich potrzebom, dlatego też banki postanowiły pójść o krok dalej i stworzyć specjalne aplikacje, które zamieniają telefon w kompleksowe centrum zarządzania naszymi finansami. Dbając o kontakt z klientem zdarza się, że często jesteśmy w podróży i dostęp do bankowości internetowej jest utrudniony. Dzięki bankowości mobilnej nawet jadąc pociągiem czy samochodem możemy dokonać wszystkich niezbędnych transakcji, oszczędzając w ten sposób nasz czas i pieniądze, zwłaszcza, że bankowość mobilna często jest tańsza w korzystaniu aniżeli bankowość internetowa, a tym bardziej bankowość tradycyjna. zakup waluty przez internet dom aukcyjny
biznes i świat niespodziewane zakupy nowy samochod wlasne mieszkanie budowa na faktury atrakcyjny kredyt mieszkaniowy l 2 tematyka finansjera atrakcyjny kredyt hipoteczny wlasne em syty rynek inwestycja w fundusze ubezpieczenia obowiazkowe l 3 tematyka finansjera l 2 globalizujaca sie gospodarka swiata tania ksiegowosc inwestycje i kredyty pieniadze na wlasna firme skladka emerytalna l 4 tematyka finansjera l 3 wplyw dzialan bankow narodowych na rynek gospodarczy pozyczka swiadomosc ekonomiczna jak sie ksztaltuja postawy konsumenckie chile po kryzysie l 5 tematyka finansjera l 4 uslugi w branzy it umowa miedzy firmami zanim nadejdzie pomoc problemy ze sprzetem internet l 6 tematyka finansjera l 5 transport danych najgrozniejsze wirusy outsourcing it pomoc on line kredyt studencki l 7 tematyka finansjera l 6 oblicz swoj kredyt uwaga na kredyty kredyt mieszkaniowy biezace srodki otwarty kredyt l 8 tematyka finansjera l 7 kredyt bankowy etapy realizacji kredytu biuro informacji kredytowej nadplata kredytu gielda papierow wartosciowych notowania l 9 tematyka finansjera l 8 kursy akcji akcje gpw indeksy gieldowe fundusze z ochrona kapitalu fundusze zrownowazone l 10 tematyka finansjera l 9 czy pieniadze w bankach sa bezpieczne wersja pesymistyczna i optymistyczna fundusze unijne kto powinien zainteresowac sie funduszem zrownowazonym czy warto skorzystac z oferty funduszu zrownowazonego l 11 tematyka finansjera l 10 co banki oferuja firmom przyszlosc handlu zyski ze sprzedazy detalicznej kredyty odszkodowania l 12 tematyka finansjera l 11 osoby mlode kredyt w walucie branza deweloperska kredyt deweloper pora na kredyt l 13 tematyka finansjera l 12 konto bankowe opcja darmowej ksiegowej ksiegowosc przez internet rozliczenie firmy zwiekszenie zdolnosci kredytowej l 14 tematyka finansjera l 13 kredyt hipoteczny a rozwod jak wydatki wplywaja na zdolnosc kredytowa zdolnosc kredytowa a wydatki jak splacac na spolke l 15 tematyka finansjera l 14 lokaty firmowe by biznes sie krecil lokaty na poczcie tradycja i solidnosc lokaty i finanse z mysla o przyszlosci lokaty ofert propozycji atrakcyjnosc lokaty pozabankowe wady i zalety l 16 tematyka finansjera l 15 lokaty oprocentowanie roznice i niuanse lokaty online twoj komfort posiadania lokaty terminowe jakie typy i dla kogo lokaty ranking kto je tworzy i po co lokaty porownanie w czym nam pomagaja l 17 tematyka finansjera l 16 lokaty inwestycyjne inwestuj by zyskac lokat bankowe bo kto zyskow nie lubi lokaty dlugo terminowe mnoz korzysci lokaty krotkoterminowe zysk kazdego dnia lokaty dobre i pewne oszczedzanie l 18 tematyka finansjera l 17 lokaty firmowe lokaty na poczcie lokaty i finanse lokaty ofert lokaty pozabankowe l 19 tematyka finansjera l 18 lokaty oprocentowanie lokaty online lokaty terminowe lokaty ranking lokaty porownanie l 20 tematyka finansjera l 19 lokaty inwestycyjne lokat bankowe lokaty dlugo terminowe lokaty krotkoterminowe lokaty tematyka finansjera l 20