Archive for the ‘finansjera’ Category

Osoby młode

Młodzi ludzie, którzy nie mają jeszcze dzieci, a chcą rozpocząć samodzielne życie na własny rachunek są często w bardzo dobrej sytuacji. Jeśli obydwoje mają pracę, są dyspozycyjni i nie mają zobowiązań, kredyt mieszkaniowy w ich przypadku będzie świetnym rozwiązaniem. Kredyt hipoteczny, zabezpieczony na hipotece nabytej nieruchomości, pozwala na niezależność. Najważniejsze, żeby kredyty hipoteczne spłacać, bo możemy wpaść w pułapkę i stracić kupione mieszkanie. Lepiej więc, żeby raty były realne i na naszą miarę. Nadmierne obciążenie długami zazwyczaj źle się kończy. Kredyty mieszkaniowe przez długi czas były łatwo dostępne i raczej nie było problemu z nabyciem wymarzonej nieruchomości. Najgorsza sytuacja dotknęła te osoby, które zaciągnęły kredyt w obcej walucie, następnie wartość złotówki zmalała i w związku z tym zadłużenie stało się zbyt wysokie w stosunku do realnej wartości mieszkania. Banki wówczas zaczęły żądać dodatkowych zabezpieczeń. Jednak generalnie, dopóki mamy pracę i pieniądze na spłatę kredytu, nic nam nie grozi.

Kredyt w walucie

Konieczność zakupu mieszkania stawia nas w sytuacji, gdy musimy poszukać źródeł finansowania naszych potrzeb w tym zakresie. Jedynym rozwiązaniem staje się najczęściej kredyt hipoteczny. Może być zaciągnięty w naszej rodzimej walucie. Jeśli spłacamy kredyt mieszkaniowy w walucie, w której zarabiamy, jest to opcja zabezpieczona przed wahaniami kursów walut, niestety często takie kredyty hipoteczne są wyżej oprocentowane, niż te denominowane w euro, franku czy dolarze. Niestety obce pieniądze mogą na nasze nieszczęście podnieść swoją wartość. Może być też odwrotnie i kredyty mieszkaniowe zaciągnięte w obcej walucie naraz maleją, stając się łatwiejsze do spłacenia. Wszystko ma swoje dobre i złe strony, które zawsze trzeba dokładnie przemyśleć i wybrać opcję najbardziej dla nas korzystną. Jeśli zakładamy, że spłacimy zadłużenie prędzej, niż przewiduje umowa, lepiej mieć kredyt w złotówkach, natomiast jeśli nie mamy takich zamiarów lub możliwości, najważniejsza będzie dla nas rata kredytu, a ta najczęściej jest niższa w obcej walucie.

Branża deweloperska

Kredyt deweloperski, co ciekawe pozwala on także nabyć już gotowe budynki mieszkaniowe, można z jego pomocą zakupić akcje na giełdzie lub udziały w spółkach prawa handlowego. Jedynym warunkiem jest posiadanie przez daną spółkę nieruchomości.
Uzyskanie kredytu deweloperskiego, choć może wydawać się procesem złożonym, choćby z racji ryzyka dla banku i konieczności gruntownego przeanalizowania plusów i minusów planowanej inwestycji, aż tak trudne nie jest. Wystarczy dostęp do internetu. Wstępną ocenę szans na uzyskanie kredytu deweloperskiego można uzyskać za pomocą właśnie tego medium – wypełniając formularz. Będziemy w nim musieli określić wysokość kredytu, jego cel (na przykład zakup nieruchomości, budowa), podać miesięczny przychód firmy, wskazać rodzaj zabezpieczenia kredytu oraz podać dane firmy. Szybki czas uzyskanej odpowiedzi, przede wszystkim kwota o jaką możemy się starać to bardzo dobry punkt wyjścia do rozpoczęcia rozmów z bankiem.

Kredyt deweloper

Zdaniem wielu analityków rynku nieruchomości w Polsce, rok 2014 ma być czasem zdecydowanej poprawy koniunktury, która w ostatnim roku zdecydowanie się pogorszyła. Zarówno związanej z udzielaniem przez banki kredytów hipotecznych, jak również kredytów adresowanych do branży deweloperskiej. Jak wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego w pierwszym kwartale 2013 roku wydano o ponad trzydzieści procent mniej pozwoleń na budowę niż w analogicznym okresie w roku 2012, także mniej, choć już nie tak dużo, rozpoczęto budów. Na obniżenie się koniunktury wpływ miało zapewne zakończenie programu wspierającego młode rodziny i singli – Rodzina na swoim. Dodatkowo banki zaostrzyły kryteria przyznawania kredytów mieszkaniowych, co wpłynęło także na nastroje wśród samych deweloperów.

Kredyty adresowane do branży deweloperskiej pozwalają na sfinansowanie inwestycji (zarówno budynków mieszkalnych, jak i usługowo-handlowych, przemysłowych) nawet w osiemdziesięciu procentach, a kredyt deweloper przyznawany jest głównie na podstawie wyceny rentowności inwestycji, form zabezpieczenia, historii firmy (bardzo ważne jest jakie i ile realizacji dany deweloper ma na koncie).

Pora na kredyt

Są takie momenty w roku, w których wszędzie widzimy ogłoszenia banków. Na każdym kroku ktoś nam proponuje pożyczki albo ciekawe oferty, gdzie i jak założyć, najlepiej internetowe konto bankowe. A czy rzeczywiście warto poddać się presji momentu i wziąć kredyt w porach, gdy są one promowane? Jakie są to pory? Na przykład przed świętami, kredyty są wszędzie, możemy wziąć kredyt w banku albo kredyt bez bik. Wszystko na specjalnych warunkach, bo są święta, więc i zasady się zmieniają. Czy pora, w której kredyty maja specjalne oferty, jest warta tego, aby zadłużać się? Jeśli potrzebne są nam pieniądze, to z pewnością lepiej udać się do banku w momencie, w którym oferuje on ciekawe możliwości kredytowe, a my przy okazji możemy na tym skorzystać. Ale nie jest to takie jak w reklamie, gdzie pani z banku przywozi pieniądze do domu, a rodzina siedzi przy choince. Po świętach będzie trzeba spłacić kredyt i to w całości, więc może warto się zastanowić, czy swata to taka okazja, w której trzeba się zadłużać, czy może zrobić skromniejsze święta.


Szukaj
    Wszyscy doskonale wiemy, że prowadząc własną firmę konieczne jest, aby pozyskiwać nowych klientów i dbać o tych już korzystających z naszych usług. Z tego powodu warto korzystać z nowoczesnych rozwiązań, dzięki czemu możemy bardziej kompleksowo podchodzić do potrzeb klientów. Jedną z takich propozycji jest na przykład bankowość mobilna dla firm, oferowana przez coraz większą liczbę polskich banków. Bankowość mobilna to usługa, która pozwala nam na dostęp do naszego rachunku bankowego i możliwość zarządzania naszymi finansami za pośrednictwem różnego rodzaju urządzeń, jak na przykład telefonu komórkowego, o dowolnej porze i w dowolnym miejscu. Wbrew pozorom bankowość mobilna na polskim rynku istnieje już od długiego czasu, gdyż jej pierwotną wersją są uproszczone serwisy internetowe banków, pozbawione skomplikowanych formuł i działające poprawnie w przeglądarkach instalowanych w telefonach komórkowych. Warto zauważyć jednak, że oferowane przez nie możliwości były i są dość ograniczone i pozwalały przede wszystkim na szybkie sprawdzenie stanu naszego konta lub ewentualnie wysłanie przelewu bankowego. Dla większości przedsiębiorców takie rozwiązanie nie było satysfakcjonujące i nie odpowiadało ich potrzebom, dlatego też banki postanowiły pójść o krok dalej i stworzyć specjalne aplikacje, które zamieniają telefon w kompleksowe centrum zarządzania naszymi finansami. Dbając o kontakt z klientem zdarza się, że często jesteśmy w podróży i dostęp do bankowości internetowej jest utrudniony. Dzięki bankowości mobilnej nawet jadąc pociągiem czy samochodem możemy dokonać wszystkich niezbędnych transakcji, oszczędzając w ten sposób nasz czas i pieniądze, zwłaszcza, że bankowość mobilna często jest tańsza w korzystaniu aniżeli bankowość internetowa, a tym bardziej bankowość tradycyjna. pluskwy warszawa
biznes i świat niespodziewane zakupy nowy samochod wlasne mieszkanie budowa na faktury atrakcyjny kredyt mieszkaniowy l 2 tematyka finansjera atrakcyjny kredyt hipoteczny wlasne em syty rynek inwestycja w fundusze ubezpieczenia obowiazkowe l 3 tematyka finansjera l 2 globalizujaca sie gospodarka swiata tania ksiegowosc inwestycje i kredyty pieniadze na wlasna firme skladka emerytalna l 4 tematyka finansjera l 3 wplyw dzialan bankow narodowych na rynek gospodarczy pozyczka swiadomosc ekonomiczna jak sie ksztaltuja postawy konsumenckie chile po kryzysie l 5 tematyka finansjera l 4 uslugi w branzy it umowa miedzy firmami zanim nadejdzie pomoc problemy ze sprzetem internet l 6 tematyka finansjera l 5 transport danych najgrozniejsze wirusy outsourcing it pomoc on line kredyt studencki l 7 tematyka finansjera l 6 oblicz swoj kredyt uwaga na kredyty kredyt mieszkaniowy biezace srodki otwarty kredyt l 8 tematyka finansjera l 7 kredyt bankowy etapy realizacji kredytu biuro informacji kredytowej nadplata kredytu gielda papierow wartosciowych notowania l 9 tematyka finansjera l 8 kursy akcji akcje gpw indeksy gieldowe fundusze z ochrona kapitalu fundusze zrownowazone l 10 tematyka finansjera l 9 czy pieniadze w bankach sa bezpieczne wersja pesymistyczna i optymistyczna fundusze unijne kto powinien zainteresowac sie funduszem zrownowazonym czy warto skorzystac z oferty funduszu zrownowazonego l 11 tematyka finansjera l 10 co banki oferuja firmom przyszlosc handlu zyski ze sprzedazy detalicznej kredyty odszkodowania l 12 tematyka finansjera l 11 osoby mlode kredyt w walucie branza deweloperska kredyt deweloper pora na kredyt l 13 tematyka finansjera l 12 konto bankowe opcja darmowej ksiegowej ksiegowosc przez internet rozliczenie firmy zwiekszenie zdolnosci kredytowej l 14 tematyka finansjera l 13 kredyt hipoteczny a rozwod jak wydatki wplywaja na zdolnosc kredytowa zdolnosc kredytowa a wydatki jak splacac na spolke l 15 tematyka finansjera l 14 lokaty firmowe by biznes sie krecil lokaty na poczcie tradycja i solidnosc lokaty i finanse z mysla o przyszlosci lokaty ofert propozycji atrakcyjnosc lokaty pozabankowe wady i zalety l 16 tematyka finansjera l 15 lokaty oprocentowanie roznice i niuanse lokaty online twoj komfort posiadania lokaty terminowe jakie typy i dla kogo lokaty ranking kto je tworzy i po co lokaty porownanie w czym nam pomagaja l 17 tematyka finansjera l 16 lokaty inwestycyjne inwestuj by zyskac lokat bankowe bo kto zyskow nie lubi lokaty dlugo terminowe mnoz korzysci lokaty krotkoterminowe zysk kazdego dnia lokaty dobre i pewne oszczedzanie l 18 tematyka finansjera l 17 lokaty firmowe lokaty na poczcie lokaty i finanse lokaty ofert lokaty pozabankowe l 19 tematyka finansjera l 18 lokaty oprocentowanie lokaty online lokaty terminowe lokaty ranking lokaty porownanie l 20 tematyka finansjera l 19 lokaty inwestycyjne lokat bankowe lokaty dlugo terminowe lokaty krotkoterminowe lokaty tematyka finansjera l 20