Archive for the ‘finansjera’ Category

Konto bankowe

Każdy pracujący człowiek powinien mieć założone w banku swoje konto bankowe, na które może spływać jego wynagrodzenie za wykonaną pracę. Banki mają wiele ofert dla swoich klientów, a podstawową z nich jest właśnie założenie konta. Dodatkowo taki rachunek jest potrzebny, w przypadku, kiedy klient banku bierze z niego kredyt na określoną kwotę. Kredyty mają formę bezgotówkową, dlatego pieniądze spływają najpierw na konto, później klient może je wypłacić ze swojego rachunku. Odmienną formą zobowiązania pieniężnego są pożyczki, te natomiast można uzyskać od razu do ręki, nawet bez założonego konta bankowego. Niekiedy bywa, że konto bankowe danego klienta jest zadłużone z powodu rat kredytowych np. za samochód, wówczas bank nie udziela dodatkowych zobowiązań. W takim przypadku najlepszym rozwiązaniem staje się kredyt bez bik, którego udzielają instytucje pozabankowe, bez zbędnych formalności. Są to zobowiązania objęte dość wysokim oprocentowaniem, które są mało korzystne dla klienta.

Opcja darmowej księgowej

W przypadku opcji darmowa księgowa, mamy tu do czynienia z całkowicie bezpłatną usługą niezobowiązującą nas do jakichkolwiek dodatkowych kroków, czy wykupu dodatkowych usług. Darmowa księgowa oferowana przez jeden z banków, powala nie tylko prowadzić finanse firmy, wystawiać faktury, czy prowadzić na bieżąco księgi rachunkowe naszego przedsiębiorstwa. Dzięki tej aplikacji możemy szybko i prawidłowo wyliczyć należne składki, jakie musimy uregulować względem urzędu skarbowego, ZUS-u, czy urzędu gminy.

Jeśli zastanawiasz się zatem, na jaki rodzaj księgowości się zdecydować, warto zawczasu na spokojnie, usiąść i porównać koszty, jak i zalety każdej z dostępnych na rynku usług finansowych opcji. Tylko wówczas będziesz miał pewność, że wybór dokonany przez Ciebie jest najlepszym z możliwych. A jeśli z jakich względów, zapragniesz zmienić formę prowadzenia księgowości, w każdej chwili możesz tego dokonać.

Księgowość przez Internet

Wraz z postępująca techniką i powszechną cyfryzacją różnych aspektów dnia codziennego, można śmiało powiedzieć, że mamy do czynienia w chwili obecnej z prawdziwa ekspansją Internetu. Bowiem za pośrednictwem sieci nie tylko znajdziemy potrzebne nam informacje, zarejestrujemy się do lekarza specjalisty, pobierzemy potrzebne nam dokumenty, czy dokonamy rozliczeń z urzędem skarbowym. W chwili obecnej, poza tymi wszystkim możliwościami, możemy również w sposób prawidłowy i sprawny prowadzić finanse swojej firmy i nimi zarządzać. Umożliwia nam to księgowość online i usługa darmowa księgowa. Co ważne, obie opcje są bezpłatne.

Co prawda w przypadku księgowości online darmowe jest zaledwie kilka miesięcy, po których przyjdzie nam już płacić za usługi tego typu, nie mniej jednak koszt korzystania z opcji księgowości internetowej z pewnością jest znacznie niższy, niż ma to miejsce w przypadku księgowości prowadzonej przez biuro rachunkowe.

Rozliczenie firmy

Prowadzenie własnego biznesu, wbrew powszechnie panującej opinii, to ciężka praca i ciągłe decyzje, jakie przyjdzie nam podejmować. Decyzje te dotyczą nie tylko rodzaju działalności, czy jej opodatkowania, ale również i formy prowadzenia księgowości naszej firmy. A mamy tu do wybory co najmniej kilka opcji – darmowa księgowa, księgowa na etacie, biura rachunkowe, czy księgowość online.
Tak naprawdę, o ile jeszcze parę lat temu wybór sposobu prowadzenia księgowości naszej firmy był prosty i nieskomplikowany, o tyle w chwili obecnej nastręcza on niejednemu przedsiębiorcy kłopotów i siwych włosów na głowie. Dlaczego?

Z wyborami jest zazwyczaj tak, że im mniejszy mamy wybór, tym łatwiej podjąć decyzję, a im więcej opcji dostępnych na rynku, tym nasze decyzje stają się trudniejsze. Stąd kwestia wyboru odpowiedniej formy prowadzenia księgowości firmy jest już dla ans problemem, zwłaszcza., że na rynku usług księgowych, pojawiło się ostatnimi czasy wiele, konkurencyjnych ofert. Znaleźć możemy bowiem nie tylko tradycyjnie pracujące biura rachunkowe, ale także coraz popularniejsze firmy outsourcingowe (czyli zewnętrzne firmy, którym zleca się nadzór nad poszczególnymi sferami biznesowymi naszego przedsiębiorstwa). Jeśli pragniemy mieć stałą kontrolę i wgląd do naszych finansów, możliwym jest również zatrudnienie księgowej na etacie w naszej firmie.

Zwiększenie zdolności kredytowej

Jak przekonać bank o naszej wiarygodności? Co można zrobić w celu zwiększenia naszej zdolności kredytowej? Chcąc wziąć kredyt hipoteczny musimy przygotować się niekiedy na naprawdę długą przeprawę. Jedną z największych przeszkód w uzyskaniu kredytu są …inne kredyty. Nawet stosunkowo niewielka forma zadłużenia, jak pożyczka wzięta na zakup sprzętu AGD bądź RTV, może mieć negatywny wpływ na ocenę naszej zdolności kredytowej. Dlatego też przed udaniem się do banku z wnioskiem o kredyt mieszkaniowy lepiej uregulować wszelkie inne finansowe zobowiązania. Paradoksalnie czynnikiem niekorzystnym z punktu widzenia oceny zdolności kredytowej może okazać się też posiadanie kart kredytowych. Nawet jeśli nie ma na nich debetu, to i tak sama tylko możliwość zadłużenia się nie jest przez bank mile widziana. Wychodzi on z założenia, że pokusa korzystania z plastikowych pieniędzy może okazać się zbyt duża, nawet dla tych, którzy do tej pory skutecznie się jej opierali. Godną rozważenia propozycją jest też dodatkowy kredytobiorca, np. rodzic, który często ma większe zarobki.


Szukaj
    Wszyscy doskonale wiemy, że prowadząc własną firmę konieczne jest, aby pozyskiwać nowych klientów i dbać o tych już korzystających z naszych usług. Z tego powodu warto korzystać z nowoczesnych rozwiązań, dzięki czemu możemy bardziej kompleksowo podchodzić do potrzeb klientów. Jedną z takich propozycji jest na przykład bankowość mobilna dla firm, oferowana przez coraz większą liczbę polskich banków. Bankowość mobilna to usługa, która pozwala nam na dostęp do naszego rachunku bankowego i możliwość zarządzania naszymi finansami za pośrednictwem różnego rodzaju urządzeń, jak na przykład telefonu komórkowego, o dowolnej porze i w dowolnym miejscu. Wbrew pozorom bankowość mobilna na polskim rynku istnieje już od długiego czasu, gdyż jej pierwotną wersją są uproszczone serwisy internetowe banków, pozbawione skomplikowanych formuł i działające poprawnie w przeglądarkach instalowanych w telefonach komórkowych. Warto zauważyć jednak, że oferowane przez nie możliwości były i są dość ograniczone i pozwalały przede wszystkim na szybkie sprawdzenie stanu naszego konta lub ewentualnie wysłanie przelewu bankowego. Dla większości przedsiębiorców takie rozwiązanie nie było satysfakcjonujące i nie odpowiadało ich potrzebom, dlatego też banki postanowiły pójść o krok dalej i stworzyć specjalne aplikacje, które zamieniają telefon w kompleksowe centrum zarządzania naszymi finansami. Dbając o kontakt z klientem zdarza się, że często jesteśmy w podróży i dostęp do bankowości internetowej jest utrudniony. Dzięki bankowości mobilnej nawet jadąc pociągiem czy samochodem możemy dokonać wszystkich niezbędnych transakcji, oszczędzając w ten sposób nasz czas i pieniądze, zwłaszcza, że bankowość mobilna często jest tańsza w korzystaniu aniżeli bankowość internetowa, a tym bardziej bankowość tradycyjna.
biznes i świat niespodziewane zakupy nowy samochod wlasne mieszkanie budowa na faktury atrakcyjny kredyt mieszkaniowy l 2 tematyka finansjera atrakcyjny kredyt hipoteczny wlasne em syty rynek inwestycja w fundusze ubezpieczenia obowiazkowe l 3 tematyka finansjera l 2 globalizujaca sie gospodarka swiata tania ksiegowosc inwestycje i kredyty pieniadze na wlasna firme skladka emerytalna l 4 tematyka finansjera l 3 wplyw dzialan bankow narodowych na rynek gospodarczy pozyczka swiadomosc ekonomiczna jak sie ksztaltuja postawy konsumenckie chile po kryzysie l 5 tematyka finansjera l 4 uslugi w branzy it umowa miedzy firmami zanim nadejdzie pomoc problemy ze sprzetem internet l 6 tematyka finansjera l 5 transport danych najgrozniejsze wirusy outsourcing it pomoc on line kredyt studencki l 7 tematyka finansjera l 6 oblicz swoj kredyt uwaga na kredyty kredyt mieszkaniowy biezace srodki otwarty kredyt l 8 tematyka finansjera l 7 kredyt bankowy etapy realizacji kredytu biuro informacji kredytowej nadplata kredytu gielda papierow wartosciowych notowania l 9 tematyka finansjera l 8 kursy akcji akcje gpw indeksy gieldowe fundusze z ochrona kapitalu fundusze zrownowazone l 10 tematyka finansjera l 9 czy pieniadze w bankach sa bezpieczne wersja pesymistyczna i optymistyczna fundusze unijne kto powinien zainteresowac sie funduszem zrownowazonym czy warto skorzystac z oferty funduszu zrownowazonego l 11 tematyka finansjera l 10 co banki oferuja firmom przyszlosc handlu zyski ze sprzedazy detalicznej kredyty odszkodowania l 12 tematyka finansjera l 11 osoby mlode kredyt w walucie branza deweloperska kredyt deweloper pora na kredyt l 13 tematyka finansjera l 12 konto bankowe opcja darmowej ksiegowej ksiegowosc przez internet rozliczenie firmy zwiekszenie zdolnosci kredytowej l 14 tematyka finansjera l 13 kredyt hipoteczny a rozwod jak wydatki wplywaja na zdolnosc kredytowa zdolnosc kredytowa a wydatki jak splacac na spolke l 15 tematyka finansjera l 14 lokaty firmowe by biznes sie krecil lokaty na poczcie tradycja i solidnosc lokaty i finanse z mysla o przyszlosci lokaty ofert propozycji atrakcyjnosc lokaty pozabankowe wady i zalety l 16 tematyka finansjera l 15 lokaty oprocentowanie roznice i niuanse lokaty online twoj komfort posiadania lokaty terminowe jakie typy i dla kogo lokaty ranking kto je tworzy i po co lokaty porownanie w czym nam pomagaja l 17 tematyka finansjera l 16 lokaty inwestycyjne inwestuj by zyskac lokat bankowe bo kto zyskow nie lubi lokaty dlugo terminowe mnoz korzysci lokaty krotkoterminowe zysk kazdego dnia lokaty dobre i pewne oszczedzanie l 18 tematyka finansjera l 17 lokaty firmowe lokaty na poczcie lokaty i finanse lokaty ofert lokaty pozabankowe l 19 tematyka finansjera l 18 lokaty oprocentowanie lokaty online lokaty terminowe lokaty ranking lokaty porownanie l 20 tematyka finansjera l 19 lokaty inwestycyjne lokat bankowe lokaty dlugo terminowe lokaty krotkoterminowe lokaty tematyka finansjera l 20