Archive for the ‘finansjera’ Category

Kredyt hipoteczny a rozwód

Zakup mieszkania jest decyzją podejmowaną często przez młode małżeństwa. Biorą oni kredyty hipoteczne, by móc cieszyć się swoim własnym gniazdkiem. Coraz częściej jednak dochodzi w Polsce do rozwodów, które nigdy nie są czymś przyjemnym, również jeśli chodzi o zaciągnięty wspólnie kredyt mieszkaniowy. Podczas rozprawy rozwodowej sąd musi podzielić wspólny do tej pory majątek. Łatwiejsze jest to oczywiście w przypadku dóbr typu samochód, gorzej jeśli małżonków łączą długi. Nie wygasają one niestety wraz z zakończeniem związku małżeńskiego, kredyt hipoteczny trzeba w dalszym ciągu spłacać, ale niemożliwą wręcz jest sytuacja, by osoby chcące się rozstać mieszkały w tym samym mieszkaniu! Najkorzystniej byłoby przepisać kredyt na jedną osobę, która zajmie daną nieruchomość. Obciążenie kosztami kredytu jednej strony bywa jednak niezwykle trudne. Może okazać się, że zdolność kredytowa pojedynczego kredytobiorcy jest niestety niewystarczająca. Dla banku najważniejszą sprawą jest po prostu, by rata kredytu była spłacana terminowo.

Jak wydatki wpływają na zdolność kredytową

Jako comiesięczne wydatki przez bank uznawane są wszystkie zobowiązania, które musimy opłacać każdego miesiąca, czyli chociażby rachunki za podstawowe media (gaz, prąd, woda), rachunki za telefon, opłaty za mieszkanie, środki przeznaczane na zakup żywności i podstawowych środków czystości, a także w pewnym stopniu ubrania i kosmetyki. Jak bank sprawdza ile wydajemy co miesiąc? W większości przypadków bank prosi nas o przedstawienie wyciągów z konta bankowego minimum za ostatnie 6 miesięcy, które to właśnie poddawane są wnikliwej analizie. Jeżeli jednak na podstawie naszych wyciągów bankowych nie jest on w stanie obliczyć dla nas kwoty stałych, comiesięcznych wydatków, stosuje się pewne algorytmy wynikające między innymi z naszego wieku, miejsca zamieszkania, stanu cywilnego czy też wykonywanego zawodu i na ich podstawie oblicza tzw. dochód dyspozycyjny, czyli minimum dochodu, który musi zostać w naszej kieszeni po opłaceniu wszystkich zobowiązań (w tym raty kredytu), abyśmy mogli normalnie funkcjonować, a tym samym zachować płynność finansową. Na to, jaką wysokość wydatków obliczy nam bank ma wpływ również liczba osób w gospodarstwie domowym, gdyż naturalnym jest, że im więcej osób będzie na utrzymaniu osoby wnioskującej o kredyt, tym wyższe będą jej comiesięczne wydatki przeznaczane na utrzymanie, oczywiście w pewnych określonych algorytmem granicach.

Zdolność kredytowa a wydatki

Zaciąganie kredytów to w dzisiejszych czasach coś, co raczej nie dziwi już nikogo. Obecni możemy zaciągnąć kredyt właściwie na każdy cel – budowę domu, remont czy też zakup mieszkania, nowe auto, a nawet wymarzone wakacje w egzotycznym miejscu czy też weekendowe szaleństwo w galerii handlowej. Oczywiście bez względu na to jaki kredyt zaciągamy, musimy spełnić pewne wymagania, a jednym z nich jest odpowiednia zdolność kredytowa.

Czym jest zdolność kredytowa?

Zgodnie z definicją, zdolność kredytowa to nic innego jak zdolność kredytobiorcy, bez względu na to czy jest to osoba prywatna czy też przedsiębiorstwo, do całkowitej spłaty zaciągniętego w banku kredytu wraz z ustalonymi odsetkami w wyznaczonym przez bank terminie. Jest ona podstawowym warunkiem uzyskania kredytu, dokładnie sprawdzanym przez bank przed wydaniem opinii kredytowej, między innymi na podstawie terminowości rozliczeń z dostawcami jak i odbiorcami. Na naszą zdolność kredytową składa się wbrew pozorom nie tylko wysokość naszych comiesięcznych dochodów, ale również wiele innych czynników, takich jak na przykład aktualne obciążenia i zobowiązania kredytowe (w tym również zakupy ratalne i karty kredytowe) a także nasza historia kredytowa, rodzaj oraz wysokość wnioskowanego kredytu, okres kredytu i forma rat (równe czy malejące), wiek kredytobiorcy czy też wysokość wkładu własnego. Na naszą zdolność kredytową mają również znaczny wpływ nasze comiesięczne wydatki, które również poddawane są wnikliwej analizie przez bankowych analityków finansowych.

Jak spłacać

W zależności od tego, na jak długi okres czasu przyznana została nam pożyczka bankowa, inaczej będzie przebiegała jej spłata. W większości przypadku pobierając kredyty hipoteczne kredytobiorcy decydują się na maksymalnie duży okres spłaty zobowiązania. Wynika to z faktu, iż kredyt hipoteczny stanowi ogromne obciążenie dla naszego budżetu, dlatego też łatwiej jest spłacać go przez wiele lat za pomocą małych rat, niż w innym przypadku. W chwili, gdy decydujemy się spłacać kredyty mieszkaniowe za pomocą dużych rat znacznie ograniczamy naszą zdolność kredytową. Działając w ten sposób skutecznie uniemożliwiamy sobie zaciągnięcie kolejnych pożyczek. Banki udzielić mogą kredyt mieszkaniowy na okres około 30 lat, choć zależy to również od tego, ile lat ma osoba biorąca kredyt. Dla kredytobiorcy w dłuższym okresie czasu zazwyczaj najbardziej korzystne okazuje się wybranie rat malejących, których kwota wraz z okresem spłaty zmniejsza się. Raty równomiernie rozłożone wiążą się z większymi kosztami pożyczki.

Na spółkę

Pojedyncze osoby maja wiele trudności w uzyskaniu wysokich pożyczek bankowych. Nawet w sytuacji, gdy zarabiają wiele ciężko jest im osiągnąć wystarczającą zdolność kredytową i uzyskać kredyty hipoteczne. W takiej sytuacji bardzo dobrym rozwiązaniem okazuje się kredyt hipoteczny brany na spółkę z inną osobą. Banki nie wymagają wcale, by był to członek rodziny lub też, by osoba ta również została właścicielem nieruchomości. Ważne jest jednak, by starając się o kredyty mieszkaniowe w ten sposób sprawdzić zdolność kredytową naszego partnera. Jeśli posiada on wiele zobowiązań wówczas kredyt mieszkaniowy wcale nie będzie dla nas łatwiejszy do uzyskania. Chociaż najłatwiejszym rozwiązaniem wydaje się być wzięcie kredytu razem z rodzicami, trzeba jednak pamiętać tu, że wiele banków bierze pod uwagę wiek kredytobiorców. W przypadku, gdy rodzice są starsi bank może wyznaczyć krótszy okres spłaty całego kredytu, niż bez nich. Banki wymagają najczęściej, by spłacić kredyt nie później niż do 70 roku życia.


Szukaj
    Wszyscy doskonale wiemy, że prowadząc własną firmę konieczne jest, aby pozyskiwać nowych klientów i dbać o tych już korzystających z naszych usług. Z tego powodu warto korzystać z nowoczesnych rozwiązań, dzięki czemu możemy bardziej kompleksowo podchodzić do potrzeb klientów. Jedną z takich propozycji jest na przykład bankowość mobilna dla firm, oferowana przez coraz większą liczbę polskich banków. Bankowość mobilna to usługa, która pozwala nam na dostęp do naszego rachunku bankowego i możliwość zarządzania naszymi finansami za pośrednictwem różnego rodzaju urządzeń, jak na przykład telefonu komórkowego, o dowolnej porze i w dowolnym miejscu. Wbrew pozorom bankowość mobilna na polskim rynku istnieje już od długiego czasu, gdyż jej pierwotną wersją są uproszczone serwisy internetowe banków, pozbawione skomplikowanych formuł i działające poprawnie w przeglądarkach instalowanych w telefonach komórkowych. Warto zauważyć jednak, że oferowane przez nie możliwości były i są dość ograniczone i pozwalały przede wszystkim na szybkie sprawdzenie stanu naszego konta lub ewentualnie wysłanie przelewu bankowego. Dla większości przedsiębiorców takie rozwiązanie nie było satysfakcjonujące i nie odpowiadało ich potrzebom, dlatego też banki postanowiły pójść o krok dalej i stworzyć specjalne aplikacje, które zamieniają telefon w kompleksowe centrum zarządzania naszymi finansami. Dbając o kontakt z klientem zdarza się, że często jesteśmy w podróży i dostęp do bankowości internetowej jest utrudniony. Dzięki bankowości mobilnej nawet jadąc pociągiem czy samochodem możemy dokonać wszystkich niezbędnych transakcji, oszczędzając w ten sposób nasz czas i pieniądze, zwłaszcza, że bankowość mobilna często jest tańsza w korzystaniu aniżeli bankowość internetowa, a tym bardziej bankowość tradycyjna. Kabiny systemowe: Pbmsystem.eu/k-83-kabiny-sanitarne
biznes i świat niespodziewane zakupy nowy samochod wlasne mieszkanie budowa na faktury atrakcyjny kredyt mieszkaniowy l 2 tematyka finansjera atrakcyjny kredyt hipoteczny wlasne em syty rynek inwestycja w fundusze ubezpieczenia obowiazkowe l 3 tematyka finansjera l 2 globalizujaca sie gospodarka swiata tania ksiegowosc inwestycje i kredyty pieniadze na wlasna firme skladka emerytalna l 4 tematyka finansjera l 3 wplyw dzialan bankow narodowych na rynek gospodarczy pozyczka swiadomosc ekonomiczna jak sie ksztaltuja postawy konsumenckie chile po kryzysie l 5 tematyka finansjera l 4 uslugi w branzy it umowa miedzy firmami zanim nadejdzie pomoc problemy ze sprzetem internet l 6 tematyka finansjera l 5 transport danych najgrozniejsze wirusy outsourcing it pomoc on line kredyt studencki l 7 tematyka finansjera l 6 oblicz swoj kredyt uwaga na kredyty kredyt mieszkaniowy biezace srodki otwarty kredyt l 8 tematyka finansjera l 7 kredyt bankowy etapy realizacji kredytu biuro informacji kredytowej nadplata kredytu gielda papierow wartosciowych notowania l 9 tematyka finansjera l 8 kursy akcji akcje gpw indeksy gieldowe fundusze z ochrona kapitalu fundusze zrownowazone l 10 tematyka finansjera l 9 czy pieniadze w bankach sa bezpieczne wersja pesymistyczna i optymistyczna fundusze unijne kto powinien zainteresowac sie funduszem zrownowazonym czy warto skorzystac z oferty funduszu zrownowazonego l 11 tematyka finansjera l 10 co banki oferuja firmom przyszlosc handlu zyski ze sprzedazy detalicznej kredyty odszkodowania l 12 tematyka finansjera l 11 osoby mlode kredyt w walucie branza deweloperska kredyt deweloper pora na kredyt l 13 tematyka finansjera l 12 konto bankowe opcja darmowej ksiegowej ksiegowosc przez internet rozliczenie firmy zwiekszenie zdolnosci kredytowej l 14 tematyka finansjera l 13 kredyt hipoteczny a rozwod jak wydatki wplywaja na zdolnosc kredytowa zdolnosc kredytowa a wydatki jak splacac na spolke l 15 tematyka finansjera l 14 lokaty firmowe by biznes sie krecil lokaty na poczcie tradycja i solidnosc lokaty i finanse z mysla o przyszlosci lokaty ofert propozycji atrakcyjnosc lokaty pozabankowe wady i zalety l 16 tematyka finansjera l 15 lokaty oprocentowanie roznice i niuanse lokaty online twoj komfort posiadania lokaty terminowe jakie typy i dla kogo lokaty ranking kto je tworzy i po co lokaty porownanie w czym nam pomagaja l 17 tematyka finansjera l 16 lokaty inwestycyjne inwestuj by zyskac lokat bankowe bo kto zyskow nie lubi lokaty dlugo terminowe mnoz korzysci lokaty krotkoterminowe zysk kazdego dnia lokaty dobre i pewne oszczedzanie l 18 tematyka finansjera l 17 lokaty firmowe lokaty na poczcie lokaty i finanse lokaty ofert lokaty pozabankowe l 19 tematyka finansjera l 18 lokaty oprocentowanie lokaty online lokaty terminowe lokaty ranking lokaty porownanie l 20 tematyka finansjera l 19 lokaty inwestycyjne lokat bankowe lokaty dlugo terminowe lokaty krotkoterminowe lokaty tematyka finansjera l 20