Archive for the ‘finansjera’ Category

Lokaty firmowe – by biznes się kręcił

Otwierasz jednostkę gospodarczą, swą przyszłość wiążesz z prężnie działającym biznesem, w tym momencie oprócz podstawowych formalności związanymi z prowadzeniem danej działalności powinieneś w nadrzędnym stopniu pomyśleć o podstawowym kroku ku rozwojowi, czyli – lokaty firmowe. Bez możliwości płynnego operowania środkami finansowymi nasz sukces zawodowy może polec, pamiętać należy, iż prócz rachunku lokata jest sprawą niezwykle istotną, a czemu tak jest, i na czym to po krótce polega postaramy się wyjaśnić. Najistotniejsze w biznesie jest zarabianie, – dlatego każda złotówka, co dzień powinna pracować na siebie, oczywistym jest, iż raczej na ruch w kierunku długo terminowych lokat na początku rozwoju nie możemy sobie pozwolić (ze względu na konieczność w tymże przypadku zamrożenia środków), ale istnieją ku zadowoleniu przedsiębiorców lokaty firmowe krótkoterminowe – do tych najbardziej popularnych należą lokaty jednodniowe czy overnight (nocne). Jest to szalenie dynamiczny typ lokat – dziś pieniądz zarabia, jutro już nim dysponujesz, a właśnie o to chodzi w biznesie by wszystko odbywało się płynnie i intensywnie. Lokaty firmowe to zarabianie przy możliwości ciągłego ruchu kapitału.

Lokaty na poczcie – tradycja i solidność

Od 1990r otrzymaliśmy nową możliwość lokowania oszczędności- pozabankowe lokaty na poczcie. Jest to forma oszczędzania nader atrakcyjna z kilku podstawowych względów- po pierwsze prócz tego, iż nasze środki są intratnie oprocentowane (często jest to poziom wymiernie wyższy niż w przypadku banków), w dowolnej chwili praktycznie na nasze życzenie mogą nam być one dostarczone do domu (wystarczy tylko zgłosić taką chęć). Lokaty na poczcie to oferta dla osób lubiących tradycje a jednocześnie nieodnajdujących się mentalnie w wielkich instytucjach bankowych. Nierzadko mamy zaufanie do jednostek, z którymi często mamy styczność, a w przypadku Poczty Polskiej tak właśnie jest- za ich przyczyną otrzymujemy korespondencje, renty, emerytury, dlatego też właśnie tam chcemy lokować swój kapitał. Po raz pierwszy lokaty na poczcie pojawiły się w Bydgoszczy, a funkcjonowały pod szyldem firmy Poczta Polska Telegraf Telefon. Można powiedzieć, iż była to pierwsza komercyjna instytucja finansowa, oferująca możliwość zakładania lokat. Mimo, iż instytucja ta nie posiada funduszu gwarancyjnego na wypadek upadłości i tak posiadamy do niej ogromne zaufanie, jest to uwarunkowane tradycją i solidnością firmy.

Lokaty i finanse – z myślą o przyszłości

To, że oszczędzać się opłaca raczej nie trzeba do tego nikogo przekonywać, co więcej społeczeństwo samo o wiele chętniej niżeli w minionych latach decyduje się na ten krok. Lokaty i finanse to podstawowe zagadnienia w obrębie, których funkcjonują instytucje bankowe. Lokaty terminowe, progresywne, inwestycyjne, ze stałym i zmiennym oprocentowanie, z różnicowaną częstotliwością naliczanie odsetek (kapitalizacja), zakładane na zróżnicowanych zasadach. Lokaty i finanse to podstawa funkcjonowania każdej nawet tej najmniejszej jednostki, tworzone przez wielkich przedsiębiorców, jak i „drobnych ciułaczy”. Każdy niezależnie od wielkości składanego depozytu jest wyjątkowo ważny dla banku, dlatego też do każdego klienta podchodzi się ze szczególną uwaga i powaga. Banki doskonale wiedzą, iż liczy się każda złotówka, czyli dosłownie każdy klient i nie ma tu różnicy czy są to niewielkie lokaty i finanse domowe czy środki finansowe monstrualnych finansistów. Korzystajmy na tym, iż jesteśmy tak ważną personą dla banków, wybierajmy z pośród najlepszych z możliwych propozycji, lokujmy dobrze, by zapewnić sobie i swoim bliskim godną i bezpieczną przyszłość, oszczędzajmy a to nam się na pewno opłaci.

Lokaty ofert – propozycji atrakcyjność

Z każdej strony kuszące reklamy, promocje, niesamowite okazje, tylko dziś, tylko u nas, tylko jedna niepowtarzalna okazja. Zakładasz lokatę dostaniesz komputer, dvd, prezent dla siebie i dziecka, tylko w naszym banku najwyższe oprocentowanie, takich i innych haseł spotykamy, na co dzień bez liku. „Lokaty ofert” mienią się niczym kolorowe bombki na choince czy dać im się skusić czy może lepiej przejść obok nich ze spokojem i lekkim chłodem? Jedno warto, i to na pewno- być czujnym, rozsądnym i rozważnym, jeśli spotykamy tak niebywale atrakcyjną „lokaty ofert” dokładnie się z nią zapoznajmy, sprawdźmy wszelkie niuanse nim podpiszemy jakąkolwiek umowę. Pamiętajmy nawiązać umowę jest sprawą szalenie prostą, jednak już ją rozwiązać nie jest tak prostym, czasem wręcz nawet niemożliwym. Szczególnie w okresie świąt banki wyjątkowo aktywnie wdrażają oferty promocyjne, często mamy wrażenie, że mamy do czynienia z Mikołajem a nie z bankiem, co do świętości „lokaty ofert” już jednak można by polemizować. Suma sumarum, chcesz zyskać a nie stracić, sprawdzaj, czytaj, czytaj, sprawdzaj, wybieraj propozycje najlepsze z najlepszych a efekt finalny z całą pewnością przyniesie zdecydowane zadowolenie.

Lokaty pozabankowe – wady i zalety

Rynek finansowy to obszar wyjątkowo skomplikowany i nader poważny. Na co warto zwrócić uwagę to to, że poza bankami istnieje wiele instytucji finansowych oferujących otworzenie lokaty oszczędnościowej. Lokaty pozabankowe, bo tak się one nazywają są często bardzo atrakcyjna propozycją, ich „atrakcyjność” w zasadzie mieści się w oprocentowaniu większym o kilka pułapów wyższym, niż ma to miejsce w przypadku ofert kierowanych przez banki. Na pierwszy rzut oka można by rzec, iż lokaty pozabankowe to doskonała forma oszczędzania, po co mam zakładać lokatę w banku o oprocentowaniu 5%, jeżeli instytucja finansowa da mi 8%? Całe sedno tkwi w ryzyku, załóżmy taką katastrofalną hipotezę, iż dany bank bankrutuje, co się wówczas dzieje z naszymi oszczędnościami? Zgodnie z prawem banki opierając się na funduszu gwarancyjnym wypłacają nam nasze środki, inne instytucja pozabankowe takiego funduszu nie posiadają! Znaczy to tyle, iż w przypadku ich bankructwa my też stajemy się bankrutem. Dlatego też stawiając mimo wszystko na lokaty pozabankowe wybierajmy pewne instytucję, cieszące się wielopokoleniową tradycją. Do najbardziej wziętych instytucji oferujących lokaty pozabankowe należy Poczta Polska.


Szukaj
    Wszyscy doskonale wiemy, że prowadząc własną firmę konieczne jest, aby pozyskiwać nowych klientów i dbać o tych już korzystających z naszych usług. Z tego powodu warto korzystać z nowoczesnych rozwiązań, dzięki czemu możemy bardziej kompleksowo podchodzić do potrzeb klientów. Jedną z takich propozycji jest na przykład bankowość mobilna dla firm, oferowana przez coraz większą liczbę polskich banków. Bankowość mobilna to usługa, która pozwala nam na dostęp do naszego rachunku bankowego i możliwość zarządzania naszymi finansami za pośrednictwem różnego rodzaju urządzeń, jak na przykład telefonu komórkowego, o dowolnej porze i w dowolnym miejscu. Wbrew pozorom bankowość mobilna na polskim rynku istnieje już od długiego czasu, gdyż jej pierwotną wersją są uproszczone serwisy internetowe banków, pozbawione skomplikowanych formuł i działające poprawnie w przeglądarkach instalowanych w telefonach komórkowych. Warto zauważyć jednak, że oferowane przez nie możliwości były i są dość ograniczone i pozwalały przede wszystkim na szybkie sprawdzenie stanu naszego konta lub ewentualnie wysłanie przelewu bankowego. Dla większości przedsiębiorców takie rozwiązanie nie było satysfakcjonujące i nie odpowiadało ich potrzebom, dlatego też banki postanowiły pójść o krok dalej i stworzyć specjalne aplikacje, które zamieniają telefon w kompleksowe centrum zarządzania naszymi finansami. Dbając o kontakt z klientem zdarza się, że często jesteśmy w podróży i dostęp do bankowości internetowej jest utrudniony. Dzięki bankowości mobilnej nawet jadąc pociągiem czy samochodem możemy dokonać wszystkich niezbędnych transakcji, oszczędzając w ten sposób nasz czas i pieniądze, zwłaszcza, że bankowość mobilna często jest tańsza w korzystaniu aniżeli bankowość internetowa, a tym bardziej bankowość tradycyjna.
biznes i świat niespodziewane zakupy nowy samochod wlasne mieszkanie budowa na faktury atrakcyjny kredyt mieszkaniowy l 2 tematyka finansjera atrakcyjny kredyt hipoteczny wlasne em syty rynek inwestycja w fundusze ubezpieczenia obowiazkowe l 3 tematyka finansjera l 2 globalizujaca sie gospodarka swiata tania ksiegowosc inwestycje i kredyty pieniadze na wlasna firme skladka emerytalna l 4 tematyka finansjera l 3 wplyw dzialan bankow narodowych na rynek gospodarczy pozyczka swiadomosc ekonomiczna jak sie ksztaltuja postawy konsumenckie chile po kryzysie l 5 tematyka finansjera l 4 uslugi w branzy it umowa miedzy firmami zanim nadejdzie pomoc problemy ze sprzetem internet l 6 tematyka finansjera l 5 transport danych najgrozniejsze wirusy outsourcing it pomoc on line kredyt studencki l 7 tematyka finansjera l 6 oblicz swoj kredyt uwaga na kredyty kredyt mieszkaniowy biezace srodki otwarty kredyt l 8 tematyka finansjera l 7 kredyt bankowy etapy realizacji kredytu biuro informacji kredytowej nadplata kredytu gielda papierow wartosciowych notowania l 9 tematyka finansjera l 8 kursy akcji akcje gpw indeksy gieldowe fundusze z ochrona kapitalu fundusze zrownowazone l 10 tematyka finansjera l 9 czy pieniadze w bankach sa bezpieczne wersja pesymistyczna i optymistyczna fundusze unijne kto powinien zainteresowac sie funduszem zrownowazonym czy warto skorzystac z oferty funduszu zrownowazonego l 11 tematyka finansjera l 10 co banki oferuja firmom przyszlosc handlu zyski ze sprzedazy detalicznej kredyty odszkodowania l 12 tematyka finansjera l 11 osoby mlode kredyt w walucie branza deweloperska kredyt deweloper pora na kredyt l 13 tematyka finansjera l 12 konto bankowe opcja darmowej ksiegowej ksiegowosc przez internet rozliczenie firmy zwiekszenie zdolnosci kredytowej l 14 tematyka finansjera l 13 kredyt hipoteczny a rozwod jak wydatki wplywaja na zdolnosc kredytowa zdolnosc kredytowa a wydatki jak splacac na spolke l 15 tematyka finansjera l 14 lokaty firmowe by biznes sie krecil lokaty na poczcie tradycja i solidnosc lokaty i finanse z mysla o przyszlosci lokaty ofert propozycji atrakcyjnosc lokaty pozabankowe wady i zalety l 16 tematyka finansjera l 15 lokaty oprocentowanie roznice i niuanse lokaty online twoj komfort posiadania lokaty terminowe jakie typy i dla kogo lokaty ranking kto je tworzy i po co lokaty porownanie w czym nam pomagaja l 17 tematyka finansjera l 16 lokaty inwestycyjne inwestuj by zyskac lokat bankowe bo kto zyskow nie lubi lokaty dlugo terminowe mnoz korzysci lokaty krotkoterminowe zysk kazdego dnia lokaty dobre i pewne oszczedzanie l 18 tematyka finansjera l 17 lokaty firmowe lokaty na poczcie lokaty i finanse lokaty ofert lokaty pozabankowe l 19 tematyka finansjera l 18 lokaty oprocentowanie lokaty online lokaty terminowe lokaty ranking lokaty porownanie l 20 tematyka finansjera l 19 lokaty inwestycyjne lokat bankowe lokaty dlugo terminowe lokaty krotkoterminowe lokaty tematyka finansjera l 20