Archive for the ‘finansjera’ Category

Lokaty oprocentowanie

Rynek przesycony jest obecnie ofertami banków, które prześcigają się proponując wyższe i ciekawsze lokaty oprocentowanie, kusząc tym samym potencjalnych klientów do zainwestowania swoich pieniędzy właśnie w tym, a nie innym banku. Pamiętajmy jednak, że nie wszystko jest takie różowe, na jakie wygląda i warto dokładnie zapoznać się jakie warunki lokaty oprocentowanie proponuje nam bank. Przeglądając oferty różnych banków, przede wszystkim zapoznajmy się z informacją czy lokaty oprocentowanie jest stałe bądź zmienne. Oba te typy mają swoje plusy oraz minusy. W przypadku, gdy lokaty oprocentowanie jest stałe, może to uchronić nasze pieniądze w przypadku kryzysu na rynku. Jeśli jednak, dojdzie do podwyższenia przez Radę Polityki Pieniężnej stóp procentowych, może się okazać, że inne banki proponują lepszą ofertę. Zmienność oprocentowania ma jednak swój minus. W przypadku, gdy RPP obniży stopy procentowe, nasz bank również je obniży, co spowoduje, że zarobimy mniej niż początkowo zakładaliśmy. Warto również wziąć pod uwagę długość trwania lokaty, gdyż od tego zależy, przez jak długi okres czasu będziemy bez dostępu do zainwestowanych pieniędzy.

Lokaty online

Bankowość elektroniczna jest obecnie bardzo modna. Nie ma już banku, który w swoim pakiecie usług podstawowych, nie oferuje dostępu online do swoich środków. Również pojawiły się na rynku lokaty online. Lokaty online są szczególnie wartym polecenia wyborem, gdyż ich oferta jest zdecydowanie ciekawsze niż w przypadku skorzystania z lokaty zakładanej w siedzibie banku. Lokaty online cechują się brakiem pośredników, dzięki czemu banki mogą sobie pozwolić na zwiększenie oprocentowania czy obniżenie wkładu minimalnego. Dodatkowo cały, nie raz skomplikowany regulamin, można przeczytać w domowym zaciszu bez pośpiechu, który nie raz towarzyszy nam podczas wizyty w banku. Bardzo często można również spotkać z różnego typu premiami za skorzystanie z lokaty online. Banki oferują programy lojalnościowe bądź prezenty. Niezwykle ważne jest jednak, aby dokładnie zapoznać się z regulaminem i zasadami działania i prowadzenia lokaty online. W przypadku przedwczesnego zerwania umowy, będziemy obciążeni kosztami umownymi, a do tego stracimy część odsetek, które zostały nam już naliczone. Również warto sprawdzić, na jaki okres oferowana jest dana lokata.

Lokaty terminowe

Lokaty terminowe są obecnie jedną z podstawowych usług, jakie proponują nam banki znajdujące się na naszym rynku. Jest to ciekawe rozwiązanie, które zaowocuje powiększeniem się domowego budżetu. Dotyczy to jednak osób, które przez cały okres trwania lokaty będą mogły sobie pozwolić na zamrożenie tych pieniędzy i brak do nich dostępu. Najciekawiej przedstawiają się lokaty oferowane na okres trzech oraz sześciu miesięcy. Nie jest to bardzo długi okres czasu, dzięki czemu nawet w sytuacji utraty pracy, będziemy mogli sobie pozwolić na niekorzystanie z zainwestowanej gotówki. Oprocentowanie takich lokat wynosi od 6 do 8 procent. Przed założeniem lokaty warto sprawdzić, czy oprocentowanie jest w skali rocznej czy też kwartalnej, by nie okazało się później, że oprocentowanie faktyczne wynosi 1,5 a nie 6 procent (w przypadku lokaty trzymiesięcznej). Bardzo często oprocentowanie proponowane przez banki zakładając lokaty terminowe, można negocjować. jest to zapisane w warunkach korzystania z lokaty i uzależnione jest od wpłaconej kwoty minimalnej. Niestety – kwoty te są bardzo wysokie i rozpoczynają się od kilkudziesięciu tysięcy złotych. Lokaty terminowe to całkiem dobre rozwiązanie.

Lokaty ranking

Różne magazyny oraz prasa codzienna, przygotowują raz na jakiś czas różnego typy lokaty ranking, gdzie w bardzo przejrzysty sposób, porównywane są propozycje różnych banków i oferowanych przez nie lokat. Wszystko to przygotowane jest w bardzo profesjonalny sposób, porównując czas trwania tych lokat czy oprocentowanie. Lokaty ranking, który jest zaprezentowany w magazynach, przedstawia nam wysokość oprocentowania poszczególnych lokat, jakie możemy znaleźć na naszym rynku. A powszechnie wiadomo, że to właśnie oprocentowanie lokaty zwraca naszą największą uwagę. Rankingi również informują o stałości bądź zmienności oprocentowania, które oferuje nam bank. Ważne jest również, aby w trakcie przeglądania lokaty ranking, zwrócić uwagę na czas trwania lokaty czy jest to lokata krótkoterminowa, trwająca 3 do 6 miesięcy, czy też długoterminowa, trwająca od roku nawet do dwóch lat. To właśnie od długości trwania lokaty zależy, przez jak długi okres czasu będziemy pozbawieni dostępu do naszej gotówki, którą będzie dysponować wybrany przez nas bank, odpowiednią nią inwestując.

Lokaty porównanie

Bardzo często w prasie codziennej znajdziemy różnego typu dodatki informacyjne, w których pokazane są lokaty porównanie. Jest to bardzo dobre źródło informacji o oferowanych przez banki lokatach i usługach finansowych. Lokaty porównanie to zestawienie propozycji banków, które zostały porównane pod wieloma względami. Najważniejszymi elementami, według których są one porównywane, to okres trwania lokaty, oprocentowanie, informacja czy oprocentowanie oferowane przez bank jest stałe bądź zmienne. Również znajdziemy informację o minimalnej wpłacie na lokatę, a także czy istnieje możliwość negocjacji z bankiem warunków oprocentowania oraz od jakiej kwoty jest to możliwe. Pamiętajmy, aby sprawdzić jak często doliczane są do naszego rachunku odsetki oraz czy istnieje możliwość wcześniejszej rezygnacji z prowadzenia lokaty i z jakimi wiąże się to karami finansowymi. Lokaty porównanie zestawia także okresy trwania lokaty. Najczęściej oferowane są lokaty krótkoterminowe trwające od trzech do sześciu miesięcy. Znajdziemy jednak również takie, które trwają od roku do nawet dwóch. Warto jednak zauważyć, że w przypadku lokat długoterminowych, przez dłuższy okres czasu jesteśmy pozbawieni.


Szukaj
    Wszyscy doskonale wiemy, że prowadząc własną firmę konieczne jest, aby pozyskiwać nowych klientów i dbać o tych już korzystających z naszych usług. Z tego powodu warto korzystać z nowoczesnych rozwiązań, dzięki czemu możemy bardziej kompleksowo podchodzić do potrzeb klientów. Jedną z takich propozycji jest na przykład bankowość mobilna dla firm, oferowana przez coraz większą liczbę polskich banków. Bankowość mobilna to usługa, która pozwala nam na dostęp do naszego rachunku bankowego i możliwość zarządzania naszymi finansami za pośrednictwem różnego rodzaju urządzeń, jak na przykład telefonu komórkowego, o dowolnej porze i w dowolnym miejscu. Wbrew pozorom bankowość mobilna na polskim rynku istnieje już od długiego czasu, gdyż jej pierwotną wersją są uproszczone serwisy internetowe banków, pozbawione skomplikowanych formuł i działające poprawnie w przeglądarkach instalowanych w telefonach komórkowych. Warto zauważyć jednak, że oferowane przez nie możliwości były i są dość ograniczone i pozwalały przede wszystkim na szybkie sprawdzenie stanu naszego konta lub ewentualnie wysłanie przelewu bankowego. Dla większości przedsiębiorców takie rozwiązanie nie było satysfakcjonujące i nie odpowiadało ich potrzebom, dlatego też banki postanowiły pójść o krok dalej i stworzyć specjalne aplikacje, które zamieniają telefon w kompleksowe centrum zarządzania naszymi finansami. Dbając o kontakt z klientem zdarza się, że często jesteśmy w podróży i dostęp do bankowości internetowej jest utrudniony. Dzięki bankowości mobilnej nawet jadąc pociągiem czy samochodem możemy dokonać wszystkich niezbędnych transakcji, oszczędzając w ten sposób nasz czas i pieniądze, zwłaszcza, że bankowość mobilna często jest tańsza w korzystaniu aniżeli bankowość internetowa, a tym bardziej bankowość tradycyjna.
biznes i świat niespodziewane zakupy nowy samochod wlasne mieszkanie budowa na faktury atrakcyjny kredyt mieszkaniowy l 2 tematyka finansjera atrakcyjny kredyt hipoteczny wlasne em syty rynek inwestycja w fundusze ubezpieczenia obowiazkowe l 3 tematyka finansjera l 2 globalizujaca sie gospodarka swiata tania ksiegowosc inwestycje i kredyty pieniadze na wlasna firme skladka emerytalna l 4 tematyka finansjera l 3 wplyw dzialan bankow narodowych na rynek gospodarczy pozyczka swiadomosc ekonomiczna jak sie ksztaltuja postawy konsumenckie chile po kryzysie l 5 tematyka finansjera l 4 uslugi w branzy it umowa miedzy firmami zanim nadejdzie pomoc problemy ze sprzetem internet l 6 tematyka finansjera l 5 transport danych najgrozniejsze wirusy outsourcing it pomoc on line kredyt studencki l 7 tematyka finansjera l 6 oblicz swoj kredyt uwaga na kredyty kredyt mieszkaniowy biezace srodki otwarty kredyt l 8 tematyka finansjera l 7 kredyt bankowy etapy realizacji kredytu biuro informacji kredytowej nadplata kredytu gielda papierow wartosciowych notowania l 9 tematyka finansjera l 8 kursy akcji akcje gpw indeksy gieldowe fundusze z ochrona kapitalu fundusze zrownowazone l 10 tematyka finansjera l 9 czy pieniadze w bankach sa bezpieczne wersja pesymistyczna i optymistyczna fundusze unijne kto powinien zainteresowac sie funduszem zrownowazonym czy warto skorzystac z oferty funduszu zrownowazonego l 11 tematyka finansjera l 10 co banki oferuja firmom przyszlosc handlu zyski ze sprzedazy detalicznej kredyty odszkodowania l 12 tematyka finansjera l 11 osoby mlode kredyt w walucie branza deweloperska kredyt deweloper pora na kredyt l 13 tematyka finansjera l 12 konto bankowe opcja darmowej ksiegowej ksiegowosc przez internet rozliczenie firmy zwiekszenie zdolnosci kredytowej l 14 tematyka finansjera l 13 kredyt hipoteczny a rozwod jak wydatki wplywaja na zdolnosc kredytowa zdolnosc kredytowa a wydatki jak splacac na spolke l 15 tematyka finansjera l 14 lokaty firmowe by biznes sie krecil lokaty na poczcie tradycja i solidnosc lokaty i finanse z mysla o przyszlosci lokaty ofert propozycji atrakcyjnosc lokaty pozabankowe wady i zalety l 16 tematyka finansjera l 15 lokaty oprocentowanie roznice i niuanse lokaty online twoj komfort posiadania lokaty terminowe jakie typy i dla kogo lokaty ranking kto je tworzy i po co lokaty porownanie w czym nam pomagaja l 17 tematyka finansjera l 16 lokaty inwestycyjne inwestuj by zyskac lokat bankowe bo kto zyskow nie lubi lokaty dlugo terminowe mnoz korzysci lokaty krotkoterminowe zysk kazdego dnia lokaty dobre i pewne oszczedzanie l 18 tematyka finansjera l 17 lokaty firmowe lokaty na poczcie lokaty i finanse lokaty ofert lokaty pozabankowe l 19 tematyka finansjera l 18 lokaty oprocentowanie lokaty online lokaty terminowe lokaty ranking lokaty porownanie l 20 tematyka finansjera l 19 lokaty inwestycyjne lokat bankowe lokaty dlugo terminowe lokaty krotkoterminowe lokaty tematyka finansjera l 20