Archive for the ‘finansjera’ Category

Lokaty inwestycyjne

Lokaty inwestycyjne to oferta banków, które proponują nam połączenie bezpieczeństwa, które daje nam lokata, z równoczesną szansą na zarobienie większych pieniędzy, które można zyskać poprzez odrobinę ryzyka. Lokaty inwestycyjne są głównie dedykowane osobom, które obawiają się skoków inflacji i chcą uchronić przed tym swoje pieniądze, jednak z zapewnieniem dostępu do rozpoczęcia inwestycji swoich pieniędzy podejmując pewne ryzyko, które może popłacić większym zyskiem. Jednak skąd to bezpieczeństwo naszych pieniędzy, skoro będziemy ryzykownie inwestować? Pieniądze, które wpłacamy na lokatę, są podzielone na dwie grupy. Część tych pieniędzy leży na bezpiecznej lokacie, z której czerpiemy pewne zyski. Lokata ta jednak jest oprocentowana niżej niż większość dostępnych na naszym rynku finansowym. Dzieje się tak dlatego, że druga część naszych pieniędzy pracuje na siebie podczas trwania sesji giełdowych. Od koniunktury rynku zależy więc, jaki będzie nasz zysk. Umowa, którą podpisujemy zakładając lokaty inwestycyjne mówi, jaki jest podział zysku. Według tego samego podziału można jednak także stracić część pieniędzy, jeśli giełda odnotowała spadki wartości.

Lokat bankowe

Banki wręcz zalewają rynek ostatnimi czasy proponując swoim klientom różnego typu lokat bankowe i inne możliwości inwestycyjne dla posiadanych przez nas pieniędzy. Jednak wybierając lokat bankowe, warto przyjrzeć się dokładnie wszystkim informacjom, gdyż rzadko to robimy, a możemy żyć w niewiedzy o bardzo wielu czynnikach czy dodatkowych opłatach. Pamiętajmy pierwsza strona ulotki ma zachęcić, natomiast wszystkie dokładne informacje znajdują się w jej wnętrzu. Lokat bankowe proponowane są na różne okresy czasu oraz różne oprocentowanie, które nie raz uzależnione jest od kwoty początkowej, którą wpłacimy na lokatę. Czasami banki oferują nam możliwość negocjacji, jednak trzeba się liczyć z tym, że wówczas kapitał początkowy wpłacany na lokatę, to średnio 100 tysięcy złotych. Ważne jest również, aby dokładnie zapoznać się z informacjami o długości trwania lokaty. W wybierając lokaty bankowe długoterminowe, przez długi okres czasu jesteśmy pozbawieni dostępu do naszych pieniędzy. Może to być nawet kilka lat, w zależności od wariantu, który wybraliśmy.

Lokaty długo terminowe

Banki proponują swoim klientom bardzo szeroki wachlarz usług i możliwości inwestycji swoich pieniędzy. Jedną z tych usług są lokaty długo terminowe. Banki aż prześcigają się między sobą w ofercie wyższego oprocentowania. Przyjrzyjmy się zatem dokładnie, co powinniśmy wiedzieć zakładając lokaty długo terminowe. Przede wszystkim, zakładając lokaty długo terminowe, banki oferują wyższe oprocentowanie niż w przypadku wyboru lokaty krótkoterminowej. Przeciętny okres trwania takich lokat, to rok do nawet dwóch lat. Pamiętajmy zatem, że przez cały okres trwania tej lokaty, nie będziemy mieli dostępu do zainwestowanej gotówki. Warto również zapoznać się z umową i warunkami jej zerwania jakie w przypadku wypowiedzenia z naszej strony umowy bankowi, grożą nam konsekwencje. Wybierając lokaty długoterminowe, musimy liczyć się z ryzykiem, że jakąś kwotę stracimy. Nie chodzi jednak o ryzyko bankructwa banku. Stopy procentowe bardzo szybko się zmieniają. W przypadku ich podwyższenia, inne banki mogą zaproponować ciekawszą ofertę, jednak nasze pieniądze będą już zainwestowane.

Lokaty krótkoterminowe

Najpopularniejszą formą lokat, jakie znajdziemy w ofercie banków, są lokaty krótkoterminowe. Kusza one łatwy zarobkiem w krótkim okresie czasu, a do tego są w pełni legalne. Banki proponują nam lokaty krótkoterminowe na okres trzech do sześciu miesięcy. Warto jednak dokładnie zapoznać się z warunkami umowy i regulaminem lokaty przed jej założeniem. Bardzo częstym warunkiem założenia i posiadania lokaty, jest założenie w danym banku konta osobistego. Mogą to być dla nas dodatkowe koszty w sytuacji, gdy konto to jest płatne z tytułu jego prowadzenia bądź wydania karty płatniczej. Czasami banki wymagają od nas wykupienia ubezpieczenia zdrowotnego bądź gospodarstwa domowego. W bardzo wielu reklamach, które proponują nam lokaty krótkoterminowe, można znaleźć napisane małym druczkiem informacje, które zostały oznaczone gwiazdką. Niezwykle istotne jest, aby dokładnie zapoznać się z tymi informacjami. Mogą one zawierać istotne dla nas wiadomości jak często naliczane są odsetki, czy oprocentowanie proponowane przez bank jest w skali rocznej czy miesięcznej.

Lokaty

Po tym, jak w 2008 roku załamał się rynek, wielu z nas w dalszym ciągu odczuwa jego skutki podwyższone raty za kredyty hipoteczne, utrata pracy. Wiele osób szuka również różnych dostępnych form inwestycji, przywiązując szczególną uwagę jednak do form zabezpieczeń, aby nie wystąpiło ryzyko utraty zainwestowanych środków. Często wybierane są więc lokaty. Na rynku trwa bardzo zacięta walka pomiędzy bankami oferującymi lokaty z ciekawym oprocentowaniem. Z założenie lokaty są bardzo prostymi produktami. Warto jednak poznać kilka cech, jakimi się one charakteryzują. Pozwoli nam to na wybranie odpowiedniej dla nas lokaty, dzięki czemu dobrze ulokujemy nasze pieniądze. Na początku, przeglądając oferty różnych banków, trzeba zwrócić uwagę na oprocentowanie lokaty oraz czas jej trwania. Zwracajmy uwagę na oferty, które oferują nam największe oprocentowanie, jednak nie omijajmy ważnych informacji oznaczonych bardzo popularną obecnie gwiazdką . Mogą się tam znaleźć niezwykle ważne informacje, między innymi o wkładzie minimalnym czy częstości naliczania odsetek. Warto zwrócić również uwagę na warunki zerwanie z bankiem umowy.


Szukaj
    Wszyscy doskonale wiemy, że prowadząc własną firmę konieczne jest, aby pozyskiwać nowych klientów i dbać o tych już korzystających z naszych usług. Z tego powodu warto korzystać z nowoczesnych rozwiązań, dzięki czemu możemy bardziej kompleksowo podchodzić do potrzeb klientów. Jedną z takich propozycji jest na przykład bankowość mobilna dla firm, oferowana przez coraz większą liczbę polskich banków. Bankowość mobilna to usługa, która pozwala nam na dostęp do naszego rachunku bankowego i możliwość zarządzania naszymi finansami za pośrednictwem różnego rodzaju urządzeń, jak na przykład telefonu komórkowego, o dowolnej porze i w dowolnym miejscu. Wbrew pozorom bankowość mobilna na polskim rynku istnieje już od długiego czasu, gdyż jej pierwotną wersją są uproszczone serwisy internetowe banków, pozbawione skomplikowanych formuł i działające poprawnie w przeglądarkach instalowanych w telefonach komórkowych. Warto zauważyć jednak, że oferowane przez nie możliwości były i są dość ograniczone i pozwalały przede wszystkim na szybkie sprawdzenie stanu naszego konta lub ewentualnie wysłanie przelewu bankowego. Dla większości przedsiębiorców takie rozwiązanie nie było satysfakcjonujące i nie odpowiadało ich potrzebom, dlatego też banki postanowiły pójść o krok dalej i stworzyć specjalne aplikacje, które zamieniają telefon w kompleksowe centrum zarządzania naszymi finansami. Dbając o kontakt z klientem zdarza się, że często jesteśmy w podróży i dostęp do bankowości internetowej jest utrudniony. Dzięki bankowości mobilnej nawet jadąc pociągiem czy samochodem możemy dokonać wszystkich niezbędnych transakcji, oszczędzając w ten sposób nasz czas i pieniądze, zwłaszcza, że bankowość mobilna często jest tańsza w korzystaniu aniżeli bankowość internetowa, a tym bardziej bankowość tradycyjna.
biznes i świat niespodziewane zakupy nowy samochod wlasne mieszkanie budowa na faktury atrakcyjny kredyt mieszkaniowy l 2 tematyka finansjera atrakcyjny kredyt hipoteczny wlasne em syty rynek inwestycja w fundusze ubezpieczenia obowiazkowe l 3 tematyka finansjera l 2 globalizujaca sie gospodarka swiata tania ksiegowosc inwestycje i kredyty pieniadze na wlasna firme skladka emerytalna l 4 tematyka finansjera l 3 wplyw dzialan bankow narodowych na rynek gospodarczy pozyczka swiadomosc ekonomiczna jak sie ksztaltuja postawy konsumenckie chile po kryzysie l 5 tematyka finansjera l 4 uslugi w branzy it umowa miedzy firmami zanim nadejdzie pomoc problemy ze sprzetem internet l 6 tematyka finansjera l 5 transport danych najgrozniejsze wirusy outsourcing it pomoc on line kredyt studencki l 7 tematyka finansjera l 6 oblicz swoj kredyt uwaga na kredyty kredyt mieszkaniowy biezace srodki otwarty kredyt l 8 tematyka finansjera l 7 kredyt bankowy etapy realizacji kredytu biuro informacji kredytowej nadplata kredytu gielda papierow wartosciowych notowania l 9 tematyka finansjera l 8 kursy akcji akcje gpw indeksy gieldowe fundusze z ochrona kapitalu fundusze zrownowazone l 10 tematyka finansjera l 9 czy pieniadze w bankach sa bezpieczne wersja pesymistyczna i optymistyczna fundusze unijne kto powinien zainteresowac sie funduszem zrownowazonym czy warto skorzystac z oferty funduszu zrownowazonego l 11 tematyka finansjera l 10 co banki oferuja firmom przyszlosc handlu zyski ze sprzedazy detalicznej kredyty odszkodowania l 12 tematyka finansjera l 11 osoby mlode kredyt w walucie branza deweloperska kredyt deweloper pora na kredyt l 13 tematyka finansjera l 12 konto bankowe opcja darmowej ksiegowej ksiegowosc przez internet rozliczenie firmy zwiekszenie zdolnosci kredytowej l 14 tematyka finansjera l 13 kredyt hipoteczny a rozwod jak wydatki wplywaja na zdolnosc kredytowa zdolnosc kredytowa a wydatki jak splacac na spolke l 15 tematyka finansjera l 14 lokaty firmowe by biznes sie krecil lokaty na poczcie tradycja i solidnosc lokaty i finanse z mysla o przyszlosci lokaty ofert propozycji atrakcyjnosc lokaty pozabankowe wady i zalety l 16 tematyka finansjera l 15 lokaty oprocentowanie roznice i niuanse lokaty online twoj komfort posiadania lokaty terminowe jakie typy i dla kogo lokaty ranking kto je tworzy i po co lokaty porownanie w czym nam pomagaja l 17 tematyka finansjera l 16 lokaty inwestycyjne inwestuj by zyskac lokat bankowe bo kto zyskow nie lubi lokaty dlugo terminowe mnoz korzysci lokaty krotkoterminowe zysk kazdego dnia lokaty dobre i pewne oszczedzanie l 18 tematyka finansjera l 17 lokaty firmowe lokaty na poczcie lokaty i finanse lokaty ofert lokaty pozabankowe l 19 tematyka finansjera l 18 lokaty oprocentowanie lokaty online lokaty terminowe lokaty ranking lokaty porownanie l 20 tematyka finansjera l 19 lokaty inwestycyjne lokat bankowe lokaty dlugo terminowe lokaty krotkoterminowe lokaty tematyka finansjera l 20